Plaka Tanıma Sistemi Kampanyası

Plaka Okuma / Tanıma / Analiz Etme Sistemleri

Plaka Tanıma Sistemi, görüntü analiz yöntemi ile araç plakasının okunup, metine dönüştürülmesidir. PTS çözümü birçok uygulamada kullanılabilir.
örnek: otoparklarda araçların ücretlendirilmesi, site girişlerinde, trafiktearaç kontrolü ve takibi, belli bir noktadan geçen araçların kayıt edilmesi gibi birçok yerde kullanılabilir.

IP ve Analog kameralardan alına video görüntüler, görüntü işleme teknolojisi kullanılarak, görüntü içerisinde bulunan plaka datalarını text e çevirir ve ilgili senaryoların uygulanması için veri tabanına kayıt eder. Kayıt edilen plaka dataları ile beraber, aracın resmi çekilir, plaka okuma zamanı, plakanın geçiş yaptığı kamera numarası ile beraber eşleştirilerek veri tabanında saklanır...

Plaka Tanıma Sistemi her türlü hava şartlarında ve ışık ortamında hareketli ve durağan tüm araçların plakasını tanır, veritabanı sorgulaması yapar ve sonuca göre bariyer açmak gibi görevleri yerine getirir.

Plaka Tanıma Sistemimizin Farkı

Tamamen Türk Mühendislerce yazılmış, tüm latin harfler, kare dikdörtgen plakalar ve farklı zemin renkleri de ayırt edebilen, %98 başarı oranıyla Türkiyenin en gelişmiş Plaka Okuma / Tanıma / Analiz Etme programıdır.
Diğer yazılımlardan en büyük farkı; yan ve dik açılarda, kirli yüzeylerde, gece karanlığında da okuma yapabilmesidir.

Plaka Tanıma Sistemleri Versiyonları

Plaka Tanıma Sistemi Geçiş Kontrol Versiyonu

Kontrollü veya kontrolsüz araç geçiş noktalarından geçen tüm araç plakalarını; tarih, saat, araç plakası, araç resmi, kamera numarası ve geçiş noktasına göe veri tabanına kayıt eder. Tüm geçişler istenilen arama kriterine göre raporlanabilir.
Sistem üzerinde Kara Liste oluşturulabilir.
Kara listeye eklene araç plakaları sistemdeki herhangi bir kameradan geçiş yaptığında operatöre sesli ve görsel uyarı verir. Saatlik, haftalık ve aylık bazda araç geçiş raporları alınabilir, grafiklenebilir. Web üzerinden raporlama yaparak bir çok uzak noktadan raporlara erişilebilir.

Plaka Tanıma Sistemi Site Versiyonu

Yazılım ara yüzü tamamen Türkçe ve kolay kullanıma sahiptir. Site ve otoparklarda %98 başarı ile çalışabilir. Sitelerde araç giriş-çıkış noktalarının kontrolü, araç geçişlerinin kayıt ve güvenliği, giriş ve çıkışlarına izin verme amacı ile kullanılır.
Sisteme kayıtsız olan araçların site içerisine girişi ancak kontrollü bir şekilde izin verilir (misafir araç geçişi). Araçlara geçici ya da sürekli izinler verilebilmekte veya yetki sınırlandırılması, yasaklama yapılabilmektedir.
Site içerisinde araç park yerinin sınırlı sayıda olması(site sakinlerinin birden fazla aracı olması ve site sakininin yalnız 1 veya 2 park alanına sahip olması) durumunda istenir ise site sakininin site içerisine girmesi gereken araç sayısı sınırlandırılabilir.
Otopark alanını veya herhangi bir aracı gün ve saat sınırlandırması yapılabilir. Site içerisine girmek isteyen misafir araçların kayıtları tutulur(fotoğraflı) hangi site sakinine geldiği kaydı ve site içerisinde kalış süresi belirlenebilir. Bu sayede misafir araçların içerde kalma süresi kontrol altında tutulur süre aşımı durumunda görevli tarafından uyarılır.
Site içerisine giren araçların tamamı kayıt altına alınarak geriye dönük plaka, tarih, saat, geçiş bölgesi ve araç fotoğrafı ile minimum 1 yıllık arşivleme yapılabilmektedir. İstenirse bu arşivler farklı bir yere(CD, Harici Depolama Ünitesi, USB bellek) yedeklenebilir. Geriye dönük bilgiler saat, tarih, plaka ve geçiş bölgelerine göre filtreler yapılarak raporlama yapılabilmektedir.

Plaka Tanıma Sistemi Ücretli Otopark Versiyonu

Otopark versiyonu ücretli otoparkların yönetim ve işletimine kolaylık ve kontrol sağlanması için Türkiye'nin en iyi Otopark Yönetim ve Ücretlendirme sistemidir. Otopark sistemi ile operatör yönetimi, kazanç raporları, operatörler için Z-raporu, içerdeki araç listesi, anlık kazanç... gibi birçok özelliği üzerinde bulundurur. Aboneler kolaylıkla sisteme tanımlanır ve hiç beklemeden giriş-çıkış yapabilirler. En önemlisi işletim maliyetini düşürür, diğer sistemlerden farklı olarak işlemleri kolaylaştırır, bilet basılması gibi mekanik problem - sarf giderleri kaldırır. Sistemde Loop dedektör, Yazıcı ve Led ekran entegrasyonları mevcuttur.

Plaka Tanıma Sistemi Kantar Versiyonu

Kantarlarda, kantara giren aracı tespit ve analiz etmek amacıyla tasarlanmıştır. Araç plakasını, geçiş tarih ve saati ile geçiş anındaki resmini sisteme kayıt eder.Alarm 35 Alarm Kamera Güvenlik Sistemleri İzmir, Sent Elektronik, Güvenlik Sistemleri ve Lojistik Hizmetler Markasıdır
7471 Sokak No.46/12 35520 Bayraklı İzmir
Müşteri Hizmetleri : 0850 420 02 57 | Telefon : 0232 381 28 22 | Faks : 0232 381 28 23 | E-Mail : alarm@alarm35.com
Guvenlikicin.com | Farkedilmekicin.com | Karşıyaka Güvenlik | Sent Elektronik | Alarm 35