Spor Salonu Üye Takip Sistemleri

Parmakizli, Kartlı, Şifreli, Turnikeli Spor Salonu Üye Takip Sistemleri

turnikeli spor salonu üye takibi parmakizli kartlı turnikeli üye takip sistemi yazılımı parmakizli kartlı turnike sistemi

Online Çalışan Turnikeli Spor Salonu Üye Takip Sistemi (Parmakizli, Kartlı, Şifreli)

Spor Salonu çözüm sistemleri, işletmenizde bulunan geçiş noktalarına kuracağımız turnike üzerine kartlı ya da parmak izli çözümlerle sağlanacaktır.

Spor Salonu Üye Takip sistemi, bilgisayarlarınıza kuracağımız bir Üye Takip yazılımı ile kontrol edilmektedir.

Online Üye Takip Sistemi Yazılımı (Programı) : Online Üye Takip Sistemi Yazılımı


Spor Salonlarında Kullanılan Turnike Sistemleri

turnike sistemi

Enerji:
100 - 240 V AC
Güç Tüketimi:
60 Watt
Gövde:
1,25 mm, 3 M taşlı, 304 kalite paslanmaz çelik.
Çalışma Isısı:
(-20), (+50) C
Ebatlar:
240x390x1080
Kol Uzunluğu:
43 cm
Kontrol:
Geçiş tetiklemesi için kuru kontak, ya da 3-50 V DC darbe, TTL, CMOS ya da RS232-RS422-485 ile direkt PC kontrollü kullanılabilir. Tek PC ile 256 adet turnike kontrol edilebilir. Her türlü access kontrol ünitesi ve diğer çevre birimlerine kolaylıkla bağlanabilir.
Sistem:
Mikroişlemci kontrollü olarak tasarlanmıştır. İki yönlü çalışır. Sadece bir kişinin geçişine izin verir. Geçilen yönde bir data çıktısı vardır. Bu çıkış dijital bir çıkış olabileceği gibi PC ile kontrolde direkt PC ye de gönderilebilir. Sistem, mekanik hareket sönümlemesini absorver ünitesi ile yapmaktadır. Turnikeler elektrik kesilmesi durumunda otomatik olarak her iki yöne serbest konuma geçer.
Acil Mod:
Güvenlik sistemlerine bağlanarak kontrol imkanı (acil durum, yangın alarmı durumlarında otomatik serbest geçiş konumu) mevcuttur.
Göstergeler:
Üç konumlu ışıklı gösterge, sistemin geçiş kontrolünü sağlar. Turnike geçişe hazır ise yeşil ok yanıp söner. Geçiş izni alındığında yeşil ok sürekli olarak yanar. Turnikeden geçiş yapıldığı anda karşı yön için geçişin o anda yasak olduğunu belirten kırmızı " X " işareti yanar.
Extra:
Müşteri isteklerine bağlı olarak istenen besleme gerilimi şartları sağlanabilir. İhtiyaca göre uygun çözümler üretilebilir.
Özel Tasarım:
Özgün tasarımı sayesinde, yumuşak ve sessiz geçiş ile birlikte dekoratif bir görünüm sunar.
Teknik Servis:
Türkiye, KKTC, Türk Cumhuriyetler ve Balkanlarda uzman, kaliteli, hızlı ve kesintisiz teknik destek.
Kalite Standartları:
TSEK, ISO 9001:2000 ve CE
Garanti:
İki yıl garantilidir.
Uygulama:
Montaj kiti ile hızlı ve kolay montaj.

Günümüz dünyasında artık plaza girişlerinde, şirket girişlerinde, ziyaretçi, misafir kontrolleri, personel giriş-çıkışları artık turnikeler ile yapılabilmektedir. Aynı zamanda bu şekilde Turnike sistemi ile; şirket veya plazalarınızın girişlerinin de kurumsal kimliğini bir nevi anlayabiliriz.
Örneğin; plazaların girişlerinde kişilerin girişleri artık defter-imza sistemi ile değil de teknolojinin yeni meyvelerinden olan turnike sistemleri ile kontrol altında tutulabilir. Turnike giriş-çıkışlarına kartlı cihazlar kullanılarak, hem ziyaretçiler hem de orda çalışmakta olan personellerin giriş-çıkışları bilgisayar programlamaları ile kişilerin bilgileri alınarak elle manuel yazılıp imza attırmak yerine çağdaş ve hızlı şekilde Turnikeler sayesinde programlanabilir. Ya da bazı şirketlerin personellerinin giriş-çıkışlarının takibi ve kısıtlamaları gibi işlemlerinde de Turnike sistemleri ile personellerin mesai takibi, maaş takibi ya da giriş yerlerinde kısıtlamalar ile personeli kontrol altında tutabilirsiniz. Firmamızda, bu gibi farklı taleplere, çözüm üreten hizmetlerimiz farklı çeşitleri ile müşteriye sunulmaktadır.
İçinde bulunduğumuz yaşam alanlarımızı ve çalışma alanlarımızı tarihler boyunca daima korumak istemişizdir. Nasıl ki evlerimize sadece bize ait olan anahtarlarla girebiliyorsak, bu yaşam ve çalışma alanlarına da yalnızca ilgili kişilerin girip çıkabilmesine olanak sağlayan türlü sistemler denenmiştir. Bu sistemlerin en başında insan gücü geliyordu. Kapılarda görevlendirilen kişiler, insanları simalarından yada kimliklerinden tanıyıp , kontrol ederek, giriş yapıp yapamayacaklarına karar veriyorlardı. Kapıda görevli kişinin orada olmaması ya da art niyetli olması durumunda giriş ve çıkış noktalarında ki güvenlik hiçbir zaman sağlıklı olmamıştır. Kişilerin inisiyatifine bırakılan geçiş kontrolleri çok ciddi güvenlik ihmalleri ve sonuçlarına neden olmuştur. İstenmeyen kişilerin, kurumlara girerek, amiyane tabirle, elini kolunu sallayarak aklında oluşturduğu kötü niyetli düşünce eylemlerini gerçeğe dönüştürebilmesinin nedenleri budur. Girişteki engeli aşan şahıs, hırsızlık, cinayet, gasp ve bunun gibi attırılabilecek birçok kötü eylemi gerçekleştirebilir. Geçiş kontrolünün denetim altında tutulma eylemi, uzun bir süre bu şekilde devam etmiştir. Zaman bize hata ve eksiklerimizin doğurduğu sonuçları çok geçmeden göstermiştir. Ve bunun neticesinde bu sistemin değişim göstermesi gerektiği ortaya çıkmıştır. Farklı çeşitlerde paslanmaz çelikten yapılan turnike sistemleri bu konuda çığır açarak güvenlik önlemlerinde ki açığı büyük ölçüde kapatmıştır. Okuldan, hastaneye, emniyet birimlerinden, askeri bölgelere kadar. Site güvenliklerinden, tatil merkezlerine, alışveriş merkezlerinden her türlü kuruma kadar geniş kullanım aralığı olan turnikeler hayati önem taşımaktadır. Turnikelerimiz paslanmaz özellikte olup, kapalı ya da açık mekanlarda kullanıla bilir.
Turnikelerimiz geçiş esnasında sesli ve ışıklı uyarı vererek kullanıcıları yönlendirmektedir. Turnikeler kullanım amacının geniş kapsamlı olması nedeni ile bir çok yerde farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Turnikeler güvenli geçiş sağlamanın dışında spor salonları, yemek haneler ve benzeri hak ediş ve üyelik kontrollü amacı ile de kullanıla bilmektedir. Paslanmaz çelik gövdesi sayesinde açık ve kapalı alanlarda kullanımında sorun olmamaktadır. Turnikelerimizin asıl amacının geçiş kontrolü ve izinsiz geçişleri kısıtlaması olmasının yanı sıra acil durumlarda bir buton ya da acil durum ünitelerin den alınacak kontak sayesinde turnikeler serbest geçiş moduna alına bilmektedir. Perkotek turnike sistemleri sadece kartlı sistemlerle değil istenildiği taktir de parmak izi okuyucu sistemlerde kullanılmaktadır. Bilindiği üzere parmak izli sitemlerde kişinin parmak izi başka bir kişi ile eşleşmeyeceği için, kişilerin birbiri yerine geçiş yapma durumu ortadan kalkmış olacaktır. Parmak izi sistemlerimizde Perkotek Acces kontrol yazılımı ile birlikte online olarak çalışabilmektedir. Bu sayede tüm geçişler sınırlandırıla bilmekte ve veri tabanında saklana bilmektedir, istenildiği taktir de bu geçişler raporlanabilmektedir. Turnike sistemleri genel olarak kişilerin giriş ve çıkışlarını istenilen şekilde kontrol etmek amacı ile kullanılmaktadır. Turnike sitemleri çelik dübel takıla bilecek her zemine monte edilebilmektedir. Turnikelerin geçiş yetkilendirmeleri çeşitli cihazlarla çeşitli sorgulamalarla yapıla bilmektedir. BUTON o Turnikemizin bordun da her iki yön için ayrı ayrı bulunan buton çıkışlarına bağlanan butonlar sayesinde manuel geçiş kontrolü sağlana bilir. UZAKTAN KUMANDA o Turnikemizin bordun da her iki yön için ayrı ayrı bulunan buton çıkışlarına bağlanan kumanda alıcıları sayesinde kumanda vericisi kullanarak turnikelerde manuel geçiş kontrolü saylanıla bilir. OKUYUCULAR o Turnikemizin bordun da her iki yön için ayrı ayrı bulunan buton çıkışlarına bağlanan okuyucular aracılığıyla, personel ve kişilerin giriş ve çıkışları istenilen programlar ile online yada Offline olarak kontrol edilip istenilen raporlamalar alınabilir.Alarm 35 Alarm Kamera Güvenlik Sistemleri İzmir, Sent Elektronik, Güvenlik Sistemleri ve Lojistik Hizmetler Markasıdır
7471 Sokak No.46 D.12 35530 Bayraklı İzmir
Müşteri Hizmetleri : 0850 420 02 57 | Telefon : 0232 381 28 22 | Faks : 0232 381 28 23 | E-Mail : alarm@alarm35.com
Farkedilmekicin.com | Guvenlikicin.com | Karşıyaka Güvenlik | Sent Elektronik | Alarm 35